Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Światowa inwestycja w Prusicach

  Brak opisu obrazka
  Rozwój gmin w dużej mierze zależy od ich położenia, a w tym rozwoju sieci komunikacyjnych na otaczającym je terenie. Dzięki budowie autostrady A4 i autostradowej obwodnicy Wrocławia gminy usytuowane na południu Dolnego Śląska takie jak Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, Oława, Długołęka itp., zyskały niesamowitą szansę na wzbogacenie terenów przeznaczonych pod inwestycje. Wykorzystując płynące z tego możliwości doprowadziły do zwielokrotnienia swoich budżetów, a kwoty przedstawiane są w milionach złotych. W związku z nowopowstałą drogą ekspresową S5 Prusice również stają przed podobną szansą, gdyż gmina ma ogromny potencjał rozwojowy, który należy dobrze wykorzystać.
  Data publikacji:
 • Gmina Prusice i Burmistrz Igor Bandrowicz – Najlepsi wśród Najlepszych w Polsce

  Brak opisu obrazka
  Miło nam poinformować, że podczas Kongresu Perły Samorządu 2020 na uroczystej gali ogłoszenia wyników Rankingu Perły Samorządu 2020 w Gdyni w poniedziałek 12 października 2020 roku przekazano wspaniałe wiadomości dla naszej Gminy.  Samorząd prusicki okazał się Najlepszym Samorządem w kategorii gmin miejsko – wiejskich zajmując 1. Miejsce w Polsce, natomiast Burmistrz Igor Bandrowicz zajął 5. Miejsce w Polsce w kategorii Najlepszy Włodarz gmin miejsko – wiejskich.
  Data publikacji:
 • Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Gminie Prusice

  Brak opisu obrazka
  Szanowni Mieszkańcy, rozpoczynamy zbiórkę odpadów wielkogabarytowych w sołectwach Gminy Prusice. Na przestrzeni kilku miesięcy odpady zebrane zostaną w każdej miejscowości.
  Data publikacji:
 • #Koronawirus - Sytuacja epidemiologiczna na terenie Powiatu Trzebnickiego

  Brak opisu obrazka
  Zachęcamy do zapoznawania się z codzienną informacją o sytuacji epidemiologicznej na terenie Gminy Prusice i Powiecie Trzebnickim. Dane pochodzą z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Trzebnicy oraz Straży Granicznej. #ZOSTAŃWDOMU, to ważne!
  Data publikacji:
 • Wykaz - pokój mieszkalny powstały w wyniku adaptacji strychu na powiększenie przyległego lokalu mieszkalnego

  Brak opisu obrazka
  Zachęcamy do zapoznania się z Wykazem - pokój mieszkalny powstały w wyniku adaptacji strychu na powiększenie przyległego lokalu mieszkalnego
  Data publikacji:
 • Wykaz o przeznaczeniu do sprzedaży lokalu mieszkalnego nr 2 położonego w budynku nr 14a w Prusicach przy ul. Kolejowej

  Brak opisu obrazka
  Zachęcamy do zapoznania się z wykazem o przeznaczeniu do sprzedaży lokalu mieszkalnego nr 2 położonego w budynku nr 14a w Prusicach przy ul. Kolejowej. 
  Data publikacji:
 • Wykaz - najem lokalu użytkowego Prusice ul. Żmigrodzka nr 9-1a

  Brak opisu obrazka
  Zachęcamy do zapoznania się z treścią wykazu.
  Data publikacji:
 • Nowe zasady profilaktyki przeciw COVID-19 i kolejne powiaty w strefie czerwonej

  Brak opisu obrazka
  Od 17 października w całym kraju wprowadzone zostają nowe narzędzia do walki z koronawirusem. W zależności od rozwoju sytuacji na bieżąco  będą pojawiać się reakcje i kolejne ograniczenia. Wszystko po to, aby ratować zdrowie i życie Polaków. Co zmieni się od najbliższej soboty? M.in. funkcjonowanie punktów gastronomicznych, działalność basenów i siłowni, a także maksymalna liczba uczestników zgromadzeń publicznych. Musimy na powrót ograniczyć kontakty społeczne – od tego zależy, jak szybko pokonamy drugą falę pandemii.
  Data publikacji:
 • Nabór na stanowisko ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Gminy Prusice ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych w Urzędzie Miejskim w Prusicach. Termin składania ofert do środy 28 października 2020 roku do godz. 11.00.
  Data publikacji:
 • #Koronawirus - żółta strefa, nowe zasady

  Brak opisu obrazka
  Dotychczas w Polsce funkcjonowały trzy strefy – zielona, żółta i czerwona. W tych dwóch ostatnich obowiązywały dodatkowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października 2020 roku obostrzenia ze stref żółtych zostają rozszerzone na cały kraj. Tak jak dotychczas istnieje strefa czerwona ze specjalnymi zasadami.
  Data publikacji:
Wersja XML